5 priežastys kodėl FM moduliatoriaus garsas nekokybiškas

Kodėl FM moduliatoriaus garsas nekokybiškas ? Įjungus FM moduliatorių girdisi pašaliniai garsai? „Čirškia garsas“? Girdimi triukšmai neleidžia mėgautis muzika? Kaip tinkamai sukonfigūruoti FM transmiterį (siųstuvą)? O gal muzika per FM moduliatorių išvis negroja?

  1. Netinkamai nustatytas FM bangų dažnis.

Tinkamo FM dažnio nustatymas yra vienas svarbiausių veiksnių, įtakojančių garso kokybę. Reikia pabrėžti, kad Lietuvoje yra daug radijo stočių ir svarbu išsirinkti dažnį, kuris būtų labiausiai nutolęs nuo artimiausių radijo stočių dažnių.

Vilniaus regione rekomenduojame rinktis 91.2 Mhz FM bangų dažnį. Šis dažnis yra labiausiai nutolęs nuo artimiausių radijo stočių – Radiocentras 89,6 Mhz, Marijos radijas 93,1 Mhz. Tarp šių radijo stočių yra net 3,5 Mhz atotrūkis. FM radijo bangų dažnių pasiskirsymas Vilniaus mieste >>>

Kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose radijo bangų dažnių pasiskirstymas skiriasi, todėl efektyviausias būdas išsitinkti geriausią dažnį yra eksperimento keliu.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kurie radijo imtuvai reguliuojant peršoka ne per 0.1 Mhz, o per 0.2 Mhz padalą, o tai gali įtakoti neproporcingai glaudų priartėjimą prie šalia esančios radijo stoties ir dėl to atsirandantį triukšmą. Nuolat keliaujant po Lietuvą gali tekti dažniau keisti FM bangų dažnius priklausomai nuo regiono, kuriame tuo metu esate.  

  1. Automagnetola be filtro.

Jau nuo senų laikų žinoma, kad automagnetolose integruoti žemų dažnių ir aukštų dažnių filtrai sumažina triukšmus ir ženkliai pagerina garso kokybę. Atkreipkite dėmesį ar jūsų automagnetoloje integruoti šie filtrai.

FM Bluetooth moduliatorius su laisvų rankų įranga_9
12V maitinimo lizdas turi būti tvarkingas
kodėl FM moduliatoriaus garsas nekokybiškas
12V maitinimo lizdas turi būti tvarkingas
  1. Nekokybiškas 12V maitinimo lizdas.

Šiuo atveju įtaką daro 2 veiksniai– ypač ploni ir nusidėvėję laidai bei maitinimo lizdo metalinį korpusą liečiantys atviri laidai. Seni, ploni ar netinkamai prijungti maitinimo laidai prie 12V maitinimo lizdo neužtikrins FM moduliatoriui reikiamo maitinimo. Dėl šios priežasties FM moduliatorius dirbs ženkliai sumažėjusiu efektyvumu ir bus atkuriamas nekokybiškas garsas. 12V maitinimo lizdą liečiantys atviri kontaktai sukels trikdžius ir garsas taip pat bus atkurtas nekokybiškai.

  1. Bluetooth sąsaja nuolat atsijungia.

Pirmas požymis rodantis, kad Bluetooth sąsaja nuolat atsijungia – muzika staiga pradeda groti ne per automobilio kolonėles, o per telefoną. Šiuo atveju gali padėti FM moduliatoriaus ištraukimas iš maitinimo lizdo ir pakartotinis įstatymas. Prieš ištraukdami nustatykite vienodus dažnius FM moduliatoriuje ir radijo imtuve. Jeigu įstačius FM moduliatorių į maitinimo lizdą FM dažnis atsistatė į pagaminimo metu nustatytą dažnį jį pakartotinai suvienodinkite su radijo imtuve nustatytu dažniu. Atlikus šiuos žingsnius susiekite FM moduliatorių ir telefoną per Bluetooth sąsają. Sėkmingai susiejus išgirsite pranešimą automobilio kolonėlėse „Bluetooth connected“.

  1. Telefonas padėtas per toli nuo FM moduliatoriaus.

Naudojant Bluetooth duomenų perdavimą svarbu, kad telefonas būtų kuo arčiau FM moduliatoriaus, tačiau kodėl? Bevieliu būdu perduodant duomenis dalis jų neišvengiamai dingsta – iškeliauja kitomis kryptimis ir deja nepasiekia FM moduliatoriaus (pasimeta). Dažnai duomenims pasimetant FM moduliatoriuje atkurtas garso įrašas nebebus toks kokybiškas ir jame girdėsis „trūkčiojimai“. Taip pat gali girdėtis ir pašaliniai garsai, nes duomenys gali vėliau atrasti kelią, tačiau pataikys ne į savo vietą garso takelyje. Laikant telefoną šalia FM moduliatoriaus pasimetančių garso įrašo duomenų kiekis ženkliai sumažėja. Dar efektyviau yra sujungti telefoną su FM moduliatoriumi per AUX kabelį.

Kodėl FM moduliatoriaus garsas nekokybiškas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *