1. Nepakankamas šviesos kiekis augalams
Nepakankamas apšviestumas lemia:
Jeigu norite išvengti šių klaidų, daigyklą reikia laikyti kuo arčiau lango (idealu, kad langas būtų į pietų pusę). Daiginti žmonės pradeda dar žiemos viduryje, o tada dienos būna apniukusios, trumpos, ir net daigyklose, pastatytose pietų pusėje, sudygę daigai būna išstypę ir greitai lūžta. Siekiant to išvengti labai rekomenduojame naudoti papildomą apšvietimą – augalams daiginti ir auginti skirtas lempas. Kodėl būtent jas?
Svarbu – nepasitikėkite tik lemputės galia! Šiuo atveju svarbūs ir kiti parametrai, tokie kaip šviesos srautas (matuojamas liumenais – lm), fotonų veiksmingumas – PPF/W (matuojamas μmol/J), fotonų srauto tankis/intensyvumas PPFD (matuojamas μmol/mJ/s).
2. Nekokybiškos augalų sėklos
Iš nekokybiškų sėklų geriausiu atveju išdygs daigeliai, bet jie bus silpni, ir didelė tikimybė, kad bus ligoti. Blogiausiu atveju sėklos išvis nesudygs. Pavyzdžiui, mes įsigijome ekologiškų sėjamųjų salotų Lollo Rossa sėklų iš tiekėjo, iš kurio perkame ir daugybę kitų sėklų. Pirmo sodinimo metu nesudygo nei viena sėkla iš maždaug 500 pasodintų sėklų. Pirma išvada – ši partija/pakuotė buvo nekokybiška. Sodinant iš kitų šios veislės pakuočių (pirktų kitu metu) per kitus 2 sodinimus taip pat nesudygo nei viena iš maždaug 1000 pasodintų sėklų. Bandymą atlikome sodindami tiek žemėje, tiek specialioje auginimo terpėje, skirtoje hidroponinėms augalų auginimo sistemoms – išvalytoje ir neutralaus pH lygio akmens vatoje.
Kadangi sėklos buvo auginamos tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir kitų veislių salotų sėklos (iš kurių sudygo daugiau nei 97%), padarėme išvadą, kad šios sėklos labai nekokybiškos ir jų daugiau nebeperkame bei nebesėjame.
3. Dideli temperatūros svyravimai
Dideli temperatūros svyravimai dažniausiai kyla dėl nešildomos/tik dalinai šildomos patalpos tamsiuoju paros metu. Jeigu temperatūra bus labai žema, tuomet daigai dygs ir augs labai lėtai arba net žus. Optimali daržovių daiginimo temperatūra – 18-25 oC. Optimali šilumą ypatingai mėgstančių augalų daiginimo temperatūra – 25-30 oC. Pavyzdžiui, jeigu dienos metu temperatūra bus 22 oC, o ryte nukris iki 10 oC, labai didelė tikimybė, kad daigeliai neišgyvens.
4. Pavėluotas pikavimas (persodinimas į didesnes, atskiras talpas)
Pavėluotas persodinimas į didesnes talpas gali lemti šias pasekmes:
5. Netinkamas laistymas
Laistyti reikia taip, kad apliejus vandeniu ir įkišus pirštą į žemė ji būtų drėgna, bet neklampi ir nepersisunkusi vandeniu. Vanduo turėtų susigerti per kelias sekundes. Jeigu apliejus vandeniu žemė vis dar sausa, reikia laistyti dar kartą.
Netinkamas laistymas gali iššaukti šias pasekmes:
6. Per giliai pasodintos sėklos
Pasodinus sėklas per giliai, labai maža tikimybė, kad jos sudygs. Rekomenduojama sodinti į tokį gylį, kiek užima 2 sėklų dydis per ilgąją sėklos dalį. Tam tikrų sėklų rūšių išvis negalima užberti žemėmis, nes jos dygsta tik veikiamos šviesos.
Yra specialių daiginimo terpių, kuriose padarytos tinkamo gylio duobutės. Esant reikalui, daiginimo vietas galima užspausti iš šonų, taip, kad šviesa nepasiektų sėklų, arba palikti atviras. Jos dažniausiai gaminamos iš porolono arba akmens vatos.
Kaip pasigaminti hidroponinę sistemą namie? Spauskite čia ->>
Norite pigios ir paprastos sistemos namuose? Spauskite čia ->>
Kaip išsirinkti terpę, kurioje augs daržovės hidroponinėje sistemoje? Spauskite čia ->>
#hidroponika #hidroponinė #daiginimas #hidroponik #hidroponikaofise #hydroponicsystem #hidroponikaduper #nft #nutrientfilmtechnique #deepflowtechnique #dft #kratky #netcup #dripsystem #rockwool #dwc
Prisijunkite, kad galėtumėte užpildyti užklausą
Time is Up!
Time’s up