Lietuvos dviračių takai: Vilnius – Trakai – Senieji Trakai

Lietuvos dviračių takai: Vilnius – Trakai – Senieji Trakai

Ilgasis kelionės maršrutas

Kelionė dviračiu prasideda nuo Lietuvos Energetikos muziejaus Vilniuje ir tęsiasi iki Senųjų Trakų bažnyčios. Bendras kelionės atstumas iki Senųjų Trakų 42.6 km. Važiuojant vidutiniu 15 km/val. greičiu (nesustojant) maršrutą galima įveikti per 2 val. 50 min. Su sustojimais kelionė gali trukti 4-5 val., priklausomai nuo pasirinktų lankytinų vietų ir poilsio trukmės.

Senasis Vilniaus kelias 2
Senasis Vilniaus kelias
Medinis tiltas per Galvės ežerą
Medinis tiltas per Galvės ežerą

Nuo pat kelionės pradžios iki išvažiavimo iš Vingio parko saugiai važiuosite dviračių takais. Išvažiavus iš Vingio parko į Geležinio Vilko gatvę rekomenduojame važiuoti šaligatviu. Šaligatvis jau ilgą laiką neremontuotas. Kaskart kertant šalutines gatveles reikės įveikti stačius šaligatvių bortelius, tačiau juo važiuoti bus saugiau nei judria gatve. Savanorių žiedą rekomenduojame apvažiuoti palei Nerį esančiu keliu, vedančiu po tiltu (nusileidimas prieš Lietuvos monetų kalyklą).

Nuo mynimo galėsite pailsėti vesdamiesi dviračius į kalną Senuoju Vilniaus keliu. Šis kelias grįstas akmenimis, todėl į jį įminti yra tikras iššūkis 🙂

Lentvaryje vienas iš lankytinų objektų yra Grafo Tiškevičiaus dvaras. Važiuodami karštą vasaros dieną atsivėsinti galėsite šalia esančiame Graužio ežere.

Nuostabus vaizdas atsiveria atvykstant iš Rubežiaus pusės ir pakilus ant Galvės ežero salas jungiančio medinio pėsčiųjų ir dviračių tilto. Nuo tilto vidurio atsiveria nuostabi Galvės ežero panorama.

Senuosiuose Trakuose nepamirškite aplankyti Senųjų Trakų viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčios su jaukiu vidiniu kiemeliu bei autentiška mūrine tvora.

Svarbu pabrėžti, kad šiame maršrute yra neilgų kelio atkarpų, kuriose teks važiuoti gatve esant automobilių eismui. Viena iš tokių atkarpų yra nuo Senojo Vilniaus kelio iki Trakų Vokės. Siekiant išvengti pastarosios kelio atkarpos galima rinktis maršruto alternatyvą per Liudvinavą.

Trakų salos pilis
Trakų salos pilis
Senųjų Trakų bažnyčia
Senųjų Trakų bažnyčia
Trumpasis kelionės maršrutas

Kuomet planuojate išvyką su vaikais galite rinktis trumpesnį ir saugesnį kelionės maršrutą. Automobiliu ar traukiniu atvykus į Lentvario geležinkelio stotį ir tęsiant kelionę per Trakus iki Senųjų Trakų kelionės maršrutas sutrumpės iki 16.3 km. Į sostinę galėsite grįžti traukiniu iš Senųjų Trakų traukinių stoties. Tokiu atveju bus prarastas tik vienas lankytinas objektas – Senasis Vilniaus kelias.

Lankytinos vietos:

1. Vingio parkas – pasižymi puikiais dviračių takais.

2. Senasis Vilniaus kelias – senojo Vilnius – Kaunas kelio atkarpa (įkalnė) grįsta akmenimis. 

3. Grafo Tiškevičiaus dvaras Lentvaryje

4. Trakų senamiestis

5. Trakų istorijos muziejus

6. Trakų salos pilis

7. Senųjų Trakų bažnyčia

8. Vytauto Didžiojo gimtinė

Lietuvos dviračių takai: Vilnius – Trakai – Senieji Trakai

Telefono laikikliai dviračiui, motociklui paspirtukui patogiam GPS navigacija telefone naudojimui čia >>>>

Kaip rasti dviračių taką?
Google žemėlapį galite atsisiųsti čia >>>>

Reikalinga MAPS.ME programėlė žemėlapiui aktyvuoti >>>>

Kaip aktyvuoti .KML ir .KMZ formato žemėlapį naudojant MAPS.ME programėlę >>>>

Žemėlapio koordinatės gautos naudojant MyTracks (Android) programėlę  >>>>

One thought on “Lietuvos dviračių takai: Vilnius – Trakai – Senieji Trakai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *