Kaip išsirinkti tinkamiausią FM moduliatorių ir kokią kainą verta mokėti?

Jeigu skaitote šį tekstą, turbūt jau teko girdėti apie inžinerinį stebuklą, kurio pagalba galima per automobilio kolonėles klausytis muzikos tiesiai iš Jūsų telefono arba USB atminties rakto? Į saują telpančio prietaiso pagalba Jūs galite net ir 1989 m. automobilyje klausytis muzikos iš Youtube.

Taigi, norint klausytis savo mėgstamos muzikos neapsiribojus radijo stotimi, Jums reikės viso labo trijų dalykų:

  • Jūsų automobilyje veikiančio radijo imtuvo (su prijungtomis garso kolonėlėmis, žinoma 🙂  ).
  • Laisvo maitinimo lizdo, skirto cigarečių pridegikliui.
  • FM moduliatoriaus.

Pirmuose dviejuose punktuose paminėti įrenginiai būna integruoti praktiškai kiekviename važiuojančiame automobilyje (nebent jie šiuo metu yra sugedę ir negali veikti pagal paskirtį). Nuostabiausia tai, kad prietaiso nereikia montuoti ir dažnai jis nėra brangus. FM moduliatorių kainos prasideda nuo 5 Eur. Kokybiško prietaiso kaina svyruoja nuo 15 Eur, bet gali pasiekti ir 100 Eur.

Renkantis Jums tinkamiausią FM moduliatorių svarbu atsakyti į penkis pagrindinius klausimus:

            1. Ar man užteks MP3 muzikos formato palaikymo? Ar dar papildomai reikalingi FLAC bei WAV formatų palaikymai?

            2. FM moduliatorius turi būti su viena ar su dvejom USB jungtimis?

            3. Ar reikalingas AUX kabelis ar užtenka duomenų perdavimo per Bluetooth?

            4. Ar reikalingas ekranas? O gal galiu apsieiti ir be jo?

            5. Ar man tiks variantas už 5 Eur?

            Tad pradėkime nuo pradžių. 

1. Ar užteks MP3 muzikos formato palaikymo? Ar dar papildomai reikia FLAC bei WAV formatų palaikymai?

Labai svarbu atsakyti į klausimą – ar esate jautrus vidutinės kokybės muzikai bei pripažįstate tik aukštos garso kokybės muziką? Aukštą muzikos kokybę vertinantiems ir pašalinių triukšmų vengiantiems melomanams rekomenduojame naudoti FM moduliatorių, kuris palaiko FLAC ir WAV muzikos formatus. Kaip teigia profesionalai – MP3 formatas, deja, neatkuria viso muzikos grožio.

            WAV muzikos formatas yra ypač aukštos kokybės (naudojami CD audio plokštelėse), tačiau yra nesuspaustas (uncompressed) ir užima labai daug vietos.

            FLAC muzikos formatas taip pat yra ypač aukštos kokybės ir suspaustas (su ypač mažais nuostoliais kokybės atžvilgiu).

            WMA muzikos formatas yra gretinamas MP3 audio formatui. Kitaip tariant, tai yra suspaustas vidutinės kokybės audio formatas.

Svarbi tiesa ta, kad aukštos kokybės muzikos formatus atkuriančiame įrenginyje visada galima klausyti vidutinės kokybės audio formato muzikos, bet ne atvirkščiai.

Jeigu Jūs neplanuojate naudoti USB rakto arba micro SD atminties kortelės muzikai saugoti, o naudosite tik Youtube telefone, tuomet Jums tikrai nebūtinas FLAC, WMA ir WAV muzikos formatų palaikymas.

2. FM moduliatorius turi būti su viena ar su dvejom USB jungtimis?

Tiems, kurie turi tik vieną cigarečių degiklio lizdą ir planuoja klausyti muzikos iš USB rakto, neabejotinai siūlome įsigyti FM moduliatorių su 2-iem USB lizdais. Dažniausiai vienas USB lizdas būna pritaikytas muzikos klausymui iš USB rakto, o kitas – telefono įkrovimui. Pirmasis iš jų palaiko iki 1A srovę (USB raktui), o kitas lizdas palaiko ir 2A-2.4A srovę (telefono įkrovimui). Kuo didesnė palaikoma srovė – tuo greičiau įkraus Jūsų telefoną. Naujausi išmanieji telefonai palaiko QC 3.0 įkrovimo standartą, o tam skirti USB lizdai jau įdiegti naujausiuose FM moduliatoriuose.

Jeigu Jūsų telefonas yra senesnės kartos, tikrai nebūtina mesti į balą pinigus – Jums pakaks USB lizdo(-ų) su 1A palaikoma įkrovimo srove. Turintiems naujausią telefoną- flagmaną rekomenduojame įsigyti FM moduliatorių su palaikomu QC3.0 įkrovimo standartu (iki 4.6A) arba bent QC 2.0 įkrovimo standartu (iki 2.4A). Taip įkrausite telefoną ypač greitai ir klausysitės savo mėgstamos muzikos vienu metu.

50
60
70
3. Ar reikalingas AUX kabelis, ar užtenka duomenų perdavimo per Bluetooth?

Garso kokybė ir elektros energijos sunaudojimas (ir telefone, ir automobilyje)  priklauso nuo FM moduliatoriaus ir telefono palaikomos Bluetooth versijos. Kuo aukštesnė Bluetooth versija, tuo mažiau elektros energijos sunaudoja Jūsų prietaisai bei sparčiau perduoda duomenis. Rekomenduojame rinktis FM moduliatorių, kuris palaiko bent Bluetooth V3.0+HS. Tai reiškia, kad per tą patį laiką Bluetooth V3.0 palaikantis FM moduliatorius gali perduoti aukštesnio muzikos formato dainą nei, pavyzdžiui, Bluetooth V1.2.

Palakoma Bluetooth versija

Didžiausia galima duomenų perdavimo sparta

Bluetooth V1.2

1 Mb/s

Bluetooth V2.0 (bei V2.1) + EDR

3 Mb/s

Bluetooth V3.0 + HS (High Speed)

24 Mb/s

Bluetooth V4.0 (Smart)

24 Mb/s

Bluetooth V4.1

24 Mb/s

Bluetooth V4.2

24 Mb/s

Bluetooth V5.0

48 Mb/s

Tiesa ta, kad perduodant duomenis bevieliu ryšiu, dalis duomenų gali pasimesti arba atkeliauti į tikslą vėliau nei turėtų. Dėl to gali minimaliai nukentėti garso kokybė. Dirbantiems su muzikos įrašais rekomenduojame naudoti AUX kabelį, skirtą moduliatoriui ir telefonui susieti. Tokiu atveju prarastų audio įrašo duomenų nuostoliai minimalūs.

80
4. Ar reikalingas ekranas? O gal galiu apsieiti ir be jo?

FM moduliatorius, pagal ekrano tipą galima suskirstyti į tris grupes:

  • be ekrano;
  • su vienos eilutės teksto ekranu;
  • su daugiau nei vienos eilutės teksto ekranu.

Siekiant atsakyti į klausimą, ar reikalingas ekranas, svarbu pradėti nuo automobilio, kuriame bus naudojamas FM moduliatorius, modelio. Ne paslaptis, kad kai kuriuose automobiliuose cigarečių pridegiklio lizdas yra sunkiai pasiekiamoje arba ir keleiviams, ir vairuotojui nematomoje vietoje. Jeigu turite tokį automobilį, rekomenduojame rinktis modelį, kuris neturi ekrano.

Tokie modeliai yra kompaktiški. Užtenka pirmą kartą susieti su savo telefonu ir galima apie FM moduliatorių pamiršti, nes visas valdymas bus vykdomas per Jūsų telefoną. Pasaulyje labai gerai žinomas ir pripažintas toks FM moduliatorius yra Xiaomi Roidmi 3S. Šio modelio kaina – 20 Eur. Jis pasižymi elegantišku dizainu, puikiu kainos/kokybės santykiu, patogiu per išmanųjį telefoną valdymu bei minimalizmu.

FM moduliatoriai, turintys ekraną su vienos eilutės tekstu, yra geras pasirinkimas tiems, kurie vertina tiek minimalizmą, tiek patogumą. Ekrane galite matyti FM dažnį, kuriuo turi būti susietas Jūsų FM moduliatorius ir automobilio radijas. Dažniausiai ant FM moduliatoriaus korpuso būna laisvų rankų įrangos mygtukas – jį paspaudę galite atsiliepti į skambutį ir girdėti pašnekovą per savo automobilio kolonėles, kas yra labai patogu. Toks kokybiškas FM moduliatorius dažniausiai kainuoja apie 15-17 Eur.

FM moduliatoriai, turintys ekraną su daugiau nei vienos eilutės tekstu, yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori matyti grojamos dainos pavadinimą, dažnį, kuriuo susietas radijas su FM moduliatoriumi bei skambinančio žmogaus vardą. Svarbu pabrėžti, kad tokio FM moduliatoriaus ekranai užima daugiau vietos. Rinkoje atsirado FM moduliatoriai, kurių ekraną ir maitinimo kištuką jungia lanksti ir ilga metalinė jungtis. Jos pagalba galima kištuką įkišti į giliau esantį maitinimo lizdą, o ekranas lieka matomas vairuotojui. Toks kokybiškas FM moduliatorius kainuoja nuo 18 Eur.

5. Ar man tiks variantas už 5 Eur?

Dažnas klientas, rinkdamasis įrenginį, susigundo pigiais ir iš pirmo žvilgsnio praktiškai niekuo nesiskiriančiais FM moduliatoriais. Tiesa ta, kad skirtingų tiekėjų gaminiai gali skirtis kaip diena nuo nakties. Net ir brangiai kainuojantis prietaisas iš tikrųjų gali būti pigus su milžinišku antkainiu.

Nekokybišką FM moduliatorių galima atpažinti pagal šiuos požymius:

  • Pačiupinėjus moduliatorių jaučiasi pigus ir nekokybiškas plastikas, ant kurio kraštų matosi dar nuo gamybos proceso užsilikę plastiko galiukai.
  • Mygtukai kreivi ir slankioja į šonus.
  • Moduliatorius kainuoja vos kelis eurus ir dar prie jo pridedamas nuotolinio valdymo pultas.
  • Moduliatorius supakuotas ir parduodamas tik pigiame plastikiniame maišelyje.
  • Išbandžius prietaisą kartu su muzika gerai girdisi pašaliniai erzinantys triukšmai bei traškesiai.
  • Išbandžius prietaisą didžiausio galimo garso lygis yra ganėtinai mažas.

Ar rizikuoti ir pirkti pigų variantą, spręskite Jūs. Svarbu paminėti, kad jis po kelių naudojimų jau gali būti numestas į šoną ir pamirštas visai amžinybei. Rekomenduojame rinktis tokį variantą, kuris pilnai atitiktų būtent Jūsų lūkesčius. Jeigu turite daugiau klausimų – prašome kreiptis. Visada pasiruošę Jums padėti!

Mob.tel.:+370 658 13391   Klientų aptarnavimas (Vilnius)

El. paštas: [email protected]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *