Namuose drėgmės lygis žemas? Ką daryti?

             Ar yra tekę drėkinti rankšluosčius ir juos išdėlioti kambariuose, norint pakelti drėgmės lygį? O gal paliekate atidarytą akvariumo dangtį ar atvirą vandens indą? Tačiau, jei ieškote patogesnio ir elegantiškesnio būdo, turbūt jau žinote apie oro drėkintuvus, ar kitaip sakant- difuzorius. Jų būna tiek daug ir tokių įvairių, jog pasirinkti ne visada lengva:

            Su filtru ar be filtro?

            Su mini USB ar su kištuku į rozetę?

            100 ml ar 5 l talpos?

            Šaltų garų? Ultragarsinį? Karštų garų? O gal drėkintuvą – oro valytuvą???

didelis difuzorius_7

            Jeigu jau susisuko galva – nenusiminkite. Padėsime išsirinkti patį tinkamiausią difuzorių, atitinkantį Jūsų lūkesčius.

            Koks norimas drėgmės lygis patalpoje?

            Vidaus patalpų drėgmės lygis turėtų svyruoti nuo 30 iki 50 proc., o idealus drėgmės lygis yra maždaug 45 proc. Natūralu, kad prasidėjus šildymo sezonui drėgmės lygis patalpoje gali sumažėti net 10 proc. Norint sužinoti, kokio drėkinimo intensyvumo reikės siekiant pasiekti Jūsų norimą drėgmės lygį kambaryje, padės ši puiki skaičiuoklė: https://planetcalc.com/2197/ . Tada, kai reikalingas kardinalus drėgmės lygio kėlimas, rekomenduojame rinktis oro drėkintuvą su didele vandens talpykla ir didesniu drėkinimo pajėgumu (bent 300 ml/val.).

difuzorius dovanai tamsus 1
ultragarsinis vandens difuzorius_21

            Kur oro drėkintuvas stovės?

            Jei jis stovės ant darbo stalo ir norite drėkinti tik savo darbo erdvę – Jums puikiai užteks nedidelio (iki 200ml talpos) USB difuzoriaus. Toks difuzorius rekomenduojamas naudoti patalpose, kurios plotas mažesnis nei 20 kv.m. Jeigu patalpos plotas didesnis arba nenorite nuolat pildyti greitai išsenkantį vandens bakelį – rinkitės didesnį oro drėkintuvą, bent su 300 ml vandens talpykla. Kuo didesnė vandens talpykla – tuo rečiau reikės pildyti vandens atsargas. Šiuolaikiniuose difuzoriuose drėkinimo pajėgumas yra reguliuojamas. Naudodami didesnės talpos difuzorių galite pasirinkti mažai patalpai skirtą oro drėkinimo pajėgumą ir pamiršti apie dažną vandens atsargų pildymą.  

PASTABA! Rekomenduojame turint didelės talpos galingą oro drėkintuvą nepersistengti su per dideliu drėkinimo pajėgumu. Per didelė drėgmė patalpoje daro ilgalaikę žalą Jūsų elektronikos prietaisams.

             Ar reikalingas filtras oro drėkintuve?

             Filtro paskirtis – valyti vandenį. Jei žinote, kad vanduo, kurį pilsite į difuzorių nėra visiškai švarus (pvz.: labai kalkėtas), tada rekomenduojame naudoti filtrą. Jų trūkumas yra tas, kad greitai užsikiša ir juos reikia keisti. Tai kainuoja papildomus pinigus. Jų privalumas tas, kad į drėkinamą patalpą patenka švaresnis (minkštesnis) vanduo. Lietuvoje daugelyje vietų vandens kokybė yra gan aukšta, todėl filtrai nėra būtini.

            Šaltų garų drėkintuvų technologija pasižymi tuo, kad visų pirma drėkinimo filtrai prisisunkia vandens. Įmontuotas ventiliatorius sausą patalpos orą pučia pro filtrus, kurie perduoda drėgmę sausam orui. Drėkinimas virš normos ribos naudojant šią technologiją yra mažai tikėtinas. Šaltų garų drėkintuvai yra efektyvūs ir naudoja mažai elektros energijos. Toks drėkintuvas reikalauja mažai priežiūros. Jis kainuoja žymiai daugiau nei, pavyzdžiui, ultragarsinis oro drėkintuvas ir papildomai reikalauja tam tikrų elementų keitimo, kurie papildomai kainuoja. Didžiausias šio drėkintuvo minusas tas, kad ventiliatorius dažnai skleidžia ausiai nepatrauklų triukšmą.

            Ultragarsinis oro drėkintuvas turi membraną, kuri vibruodama itin aukštu dažniu vandenį suskaido į ypač mažyčius lašus, pasklindančius į patalpą. Sausame patalpos ore šie lašai išgaruoja. Ultragarsiniai drėkintuvai skleidžia šaltus garus sunaudodami labai mažai elektros energijos. Drėkintuvų privalumas tas, kad jų drėkinimo našumas yra reguliuojamas. Įrenginys negali pašalinti druskoje esančio natrio, tai reiškia, kad į įrenginį įpylus druskingo, kitaip sakant „kieto“ vandens, drėkinamoje patalpoje gali atsirasti baltų nuosėdų. Siekiant to išvengti ultragarsiniam oro drėkintuvui rekomenduojama naudoti filtruotą arba distiliuotą vandenį. Neturėdamas ventiliatoriaus, šis prietaisas drėgmę paskirsto blogiau nei šaltų garų oro drėkintuvas. Tačiau jis dirba tyliai, naudoja mažai elektros energijos, pasižymi aukštu našumu.

            Karštų garų drėkintuve vanduo yra kaitinamas, kol pasiekiama virimo temperatūra ir susidaro vandens garai. Garai labai gerai pasklinda po patalpą ir efektyviai pakelia drėgmės lygį. Šie bakterijų neturintys garai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo alergijų. Karštų garų drėkintuvai yra našūs, todėl jų veikimą visuomet reikia kontroliuoti higrostato pagalba. Dėl vandenyje esančių kalkių kaitinimo elementas apkalkėja, dėl to jį būtina reguliariai valyti. Karštų garų drėkintuvo trūkumas tas, kad jame netinka garinti eterinius aliejus. Kitas trūkumas – gan didelės elektros energijos sąnaudos.

            Drėkintuvas – oro valytuvas yra oro drėkintuvo ir oro valytuvo derinys. Specialūs diskai absorbuoja vandenį. Ventiliatorius pučia sausą patalpos orą pro diskus ir tokiu būdu oras yra drėkinamas. Drėgnas oras paskleidžiamas po visą patalpą. Prietaisas taip pat gali pašalinti iš oro dideles ir vidutinio dydžio daleles. Kartu su drėkintuvu – oro valytuvu  rekomenduojama naudoti ir vandens nukalkinimo sistemą. Didžiausias trūkumas – negalima oro tik valyti arba tik drėkinti, vienu metu atliekamos abi funkcijos. Kitas trūkumas – aukšta kaina.

Ekonomiškiausi ir efektyviausi variantai šiuo metu rinkoje – ultragarsiniai oro drėkintuvai, kurie dar atlieka ir aromatizavimo funkciją – t.y. į vandenį įlašinus kelis lašus Jūsų mėgstamo eterinio aliejaus, garai ir kvapas paskleidžiami po visą patalpą.

Mini (USB/automobiliniai) ultragarsinio oro drėkintuvo privalumai:

  • Užima mažai vietos – galima naudoti ir ofise.
  • Mažesnė kaina nei įprasto oro drėkintuvo.
  • Yra pritaikytų variantų automobiliams.

Mažesnės elektros energijos sąnaudos.

Mini (USB/automobiliniai) ultragarsinio oro drėkintuvo trūkumai:

  • Mažesnis drėkinamas plotas.
  • Dažnai juose naudojami filtrai, kurie greitai užsikiša.

Dažniau reikia papildyti vandens atsargas talpykloje.

Standartinio dydžio ultragarsinio oro drėkintuvo privalumai:

  • Tinka didesnėms patalpoms drėkinti.

Rečiau reikia papildyti vandens atsargas talpykloje.

Standartinio dydžio ultragarsinio oro drėkintuvo trūkumai:

·        Užima daugiau vietos, todėl ant darbo stalo gali netilpti.

·        Didesnė kaina nei Mini oro drėkintuvo.

·        Elektros energijos sąnaudos didesnės. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *